Literacki festiwal dla najmłodszych
Wydarzenie odbedzie sie w dniach 16-20 listopada w miejcach takich jak: Radio Kraków, Pałac Potockich, Teatr KTO, Opera Krakowska, Muzeum Komiksu, Kino Paradox czy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Na najmłodszych zainteresowanych literaturą (i nie tylko) czekać bedą atrakcje: spotakania z autorami, czytanki po zachodzie oraz kreatywne zajęcia, jak: warsztaty ruchowo-plastyczne, warsztaty kolażowe, warsztaty dla majsterkowiczów, warsztaty motoryzacyjno-plastyczne czy rodzinny spacer literacki śladami Ludwika Jerzego Kerna, jednak to tylko cześć z nich. Cały program wydarzenia dostępny jest po linkiem: https://fldd.pl/krakow-program/.
Pomnik Adama Mickiewicz w Galerii Krakowskiej?
Dokładnie tak! Monument wieszcza narodowego wraz z towarzyszącymi mu czterema alegoriami - Ojczyzną, Męstwem, Nauką i Poezją – zostanie umiejscowiony na cokole w środę, 16 listopada i będzie tam stał przez cztery kolejne dni.
Smoczy szlak
W Krakowie pojawią się smocze rzeźby- na wzór wrocławskich krasnali. Pierwsze sześć smoczych figur będzie można zobaczyć pod koniec listopada w dwóch krakowskich dzielnicach: na Podgórzu i Krowodrzy. W Podgórzu pojawią się: Smok Geodeta (al. Dembowskiego), Smok Fotograf (park Bednarskiego) i Smok z Rybą (kładka o. Bernatka). Natomiast w Krowodrzy będzie można znaleźć Smoka z Latawcem (park Jordana), Smoka z Mapą (park Krakowski) oraz Smoka Malarza (pl. Axentowicza). Projekt „smok co krok” to zwycięski pomysł Anny Jakubiak realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego (edycja 2020). W przyszłości ma się pojawić znacznie więcej smoczych rzeźb.
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/interaktywny-mural-w-budynku-poczty-glownej_48545.html
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/pomnik-mickiewicza-stanie-w-galerii-krakowskiej_48578.html
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/literacki-festiwal-dla-najmlodszych-zawita-do-krakowa_48581.html
zdjęcia: https://wiadomosci.onet.pl/krakow/rynek-glowny-w-krakowie-informacje-historia-ciekawostki/fxcldr7
https://polskazachwyca.pl/ciekawostki/smok-wawelski-legenda-o-symbolu-krakowa/